Як поєднати енергоефективну архітектуру та високий комфорт під час модернізації старих будинків?
«Будинок активного світла» передбачає модернізацію так званого маєтку 50-х, розташованого в районі Вільхельмсбург у Гамбурзі. Експеримент демонструє, як можна реалізувати ідею природного освітлення, свіжого повітря та відкритих краєвидів навіть у межах найскладніших проектів модернізації. Метою є поєднання оптимальних показників енергоефективності та найвищих стандартів комфорту в будинку, який функціонує на умовах нейтрального рівню викидів вуглецю.
Інноваційна стратегія модернізації, в якій максимальний комфорт поєднується з оптимальними показниками енергоефективності, робить концепцію «Будинку активного світла» унікальною. Закрита конструкція існуючого будинку трансформується в просторі приміщення, що заповнені світлом, для забезпечення мешканців найвищим рівнем комфорту. Розглянемо концепцію на прикладі старого будинку з двома дитячими кімнатами, двома ванними кімнатами та спальнею. За рахунок так званої «лампи денного світла» розширюється простір під дахом та створюється центральне житлове приміщення і читальна кімната з оптимальним надходженням природного світла. Житловий простір відкривається в горизонтальному напрямку завдяки скляному фасаду довжиною майже п’ять метрів, за яким відкривається чудовий сад. Загальну площу скління, яка становила 18 кв.м у старому будинку, збільшено до 60 кв. м.. Також з’явилася прибудова, де розташували вітальню, їдальню, кухню та підсобне приміщення.
Будинок активного світла (LichtAktiv Haus) - унікальний проект реконструкції стандартної «коробки» у будинок з відкритими просторими кімнатами, залитими природним світлом. Існують різноманітні варіанти реалізації проекту LichtAktiv Haus: базова модернізація а також окремі модулі концепції проекту, в залежності від фінансових можливостей майбутніх мешканців, їхнього бажання впровадити енергоефективні технології та потреби у додатковому просторі.
Реконструйована оселя складається з двох дитячих кімнат, двох ванних, великої спальні, вітальні та бібліотеки. Фасадні та мансардні вікна у всіх кімнатах розміщені таким чином, щоб забезпечувати оптимальне розповсюдження денного світла. Загальна площа скління будинку збільшилась з 18 до 60 кв. м.. Житлову зону відгородили скляною п’ятиметровою стіною, через яку можна потрапити до саду. Усі кімнати ведуть до відкритої просторої вітальні, поєднаної з їдальнею. Також у прибудові розмістили кухню та підсобне приміщення. Ґанок уособлює собою символічний зв’язок між старим і новим виглядом будинку. Для забезпечення будинку енергією та гарячою водою використовувались сонячні колектори та фотогальванічні елементи. Вони задовольняли енерго потреби будинку.
Концепція «Будинку активного світла» ґрунтується на «дусі поселенців», проте замість самозабезпечення їжею, будинок став самостійно забезпечувати себе енергією.
Перегляньте продукти VELUX, що застовуються у прибудовах.